Odpolední expedice


Na úvod bych chtěla zmínit pozměněný systém pořádání našich kroužků. Nově budeme spolupracovat s agenturou Berukroužky, která bude kroužky organizačně zajišťovat. Díky tomu budeme moci nabídnout nové zajímavé kroužky a zároveň se soustředit na maximální kvalitu péče ve školce a vzdělávání v nově otevřených třídách základní školy. Podrobné informace o organizaci kroužků naleznete níže. Připomínám, že pokud máte variantu školného za MŠ PLUS, máte v ceně školného 3 skupinové kroužky zdarma.

 

Nabídka kroužků

V nabídce kroužků naleznete jak naše tradiční oblíbené kroužky viz níže, tak zajímavé novinky z nabídky Berukroužků.

 

Systém přihlašování

Přihlašování na kroužky bude probíhat skrze přihlašovací formulář na odkaze: www.berukrouzky.cz/prihlaska-adventure-school

V rozbalovací liště zvolíte MŠ/ZŠ Adventure School, ve druhé rozbalovací liště vyberete Vámi zvolený kroužek a dále čas konání. Dále vyplníte formulář a přihlášku odešlete. Pokud se chcete přihlásit na více kroužků, zopakujete tento postup pro každý kroužek jednotlivě.

 

Otevření kroužků

U většiny kroužků je minimální počet pro otevření 6 dětí. Individuální kroužky (např. flétna) probíhají i pro jednotlivce.

 

Komunikace ohledně kroužků, dotazy

O všech důležitých informacích, termínech a případných změnách kroužků Vás bude informovat agentura Berukroužky. Naši školu má v agentuře na starosti paní Magdaléna Pechová, na kterou se kdykoliv můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem.

 

Kontakt pro dotazy ohledně kroužků

Magdaléna Pechová

Tel.: +420 775 600 308

Email: info@berukrouzky.cz

Web: www.berukrouzky.cz

 

1) Chytrolínek 

Ž, Š, Č, Ř, Ď, Ť, Ň  a další hlásky... Problém? Ne na tomto kroužku. Nejen, že nám Chytrolínek – Povídálek pomáhají správně mluvit, ale také držet tužku, rozvíjet sluchové a zrakové vnímání, procvičovat pravolevou orientaci a hrubou a jemnou motoriku.  Na konci celého kurzu dostaneme všechny pracovní listy, takže se můžeme podívat, jak jsme se za ten půlrok zlepšili.                                                       

 

2) Keramika

Hlína je prima věc a dají se z ní dělat různé věci. Kroužek rozvíjí jemnou motoriku, fantazii, tvořivost i trpělivost. Takový dárek vytvořený pro maminku či tatínka vlastníma rukama je nedostižitelný.                                      

Keramika

3) Tančíme a zpíváme se Štěpánkou

Holka nebo kluk, tohle je nám fuk. Holky, kluci všichni společně dohromady.

Určeno všem, kteří chtějí dokonale protáhnout své tělo, přispívá k zlepšení koordinace pohybu a je součástí estetické výchovy dětí. Děti získají nejen taneční, ale i pěveckou průpravu. Jelikož k tanci patří i zpěv, tak se naučíme i spoustu krásných písniček - včetně těch s pohybem :)

 

Baleťáčci

4) Individuální logopedie

Když Chytrolínek – Povídálek nestačí, rádi nabídneme také individuální logopedickou terapii, která probíhá vždy každou středu přímo v prostorách naší MŠ. Každý má svůj sešit, takže vše pečlivě dokumentujeme a víme, jak se zlepšujeme.

                                        


5) Flétna

Kroužek je určen pro všechny hudební nadšence, kteří se chtějí ponořit do tajů a krásy tónů, které umí zobcová flétna. Naučíme se, jak se správně tento nástroj ovládá, jak správně do něj dýchat a starat se o něj. Poznáme tajemství černých puntíků na pěti linkách a určitě se Vám předvedeme na společném vystoupení.

6) klavír

Bílá, černá, bílá, černá, pedál a spousty strun uvnitř. Ovládání tohoto strunného nástroje vyžaduje také domácí trénink, ale to není pro naše dobrodruhy žádný těžký úkol. Děti se ponoří do krásných tónů tohoto hudebního nástroje a naučí se společně s námi zahrát písničky.