Odpolední expedice

1) Chytrolínek 

Ž, Š, Č, Ř, Ď, Ť, Ň  a další hlásky... Problém? Ne na tomto kroužku. Nejen, že nám Chytrolínek – Povídálek pomáhají správně mluvit, ale také držet tužku, rozvíjet sluchové a zrakové vnímání, procvičovat pravolevou orientaci a hrubou a jemnou motoriku.  Na konci celého kurzu dostaneme všechny pracovní listy, takže se můžeme podívat, jak jsme se za ten půlrok zlepšili.                                                       

 

2) Keramika

Hlína je prima věc a dají se z ní dělat různé věci. Kroužek rozvíjí jemnou motoriku, fantazii, tvořivost i trpělivost. Takový dárek vytvořený pro maminku či tatínka vlastníma rukama je nedostižitelný.                                      

Keramika

3) Tančíme a zpíváme se Štěpánkou

Holka nebo kluk, tohle je nám fuk. Holky, kluci všichni společně dohromady.

Určeno všem, kteří chtějí dokonale protáhnout své tělo, přispívá k zlepšení koordinace pohybu a je součástí estetické výchovy dětí. Děti získají nejen taneční, ale i pěveckou průpravu. Jelikož k tanci patří i zpěv, tak se naučíme i spoustu krásných písniček - včetně těch s pohybem :)

 

Baleťáčci

4) Individuální logopedie

Když Chytrolínek – Povídálek nestačí, rádi nabídneme také individuální logopedickou terapii, která probíhá vždy každou středu přímo v prostorách naší MŠ. Každý má svůj sešit, takže vše pečlivě dokumentujeme a víme, jak se zlepšujeme.

                                        


5) Flétna

Kroužek je určen pro všechny hudební nadšence, kteří se chtějí ponořit do tajů a krásy tónů, které umí zobcová flétna. Naučíme se, jak se správně tento nástroj ovládá, jak správně do něj dýchat a starat se o něj. Poznáme tajemství černých puntíků na pěti linkách a určitě se Vám předvedeme na společném vystoupení.

6) klavír

Bílá, černá, bílá, černá, pedál a spousty strun uvnitř. Ovládání tohoto strunného nástroje vyžaduje také domácí trénink, ale to není pro naše dobrodruhy žádný těžký úkol. Děti se ponoří do krásných tónů tohoto hudebního nástroje a naučí se společně s námi zahrát písničky.

7) Sportovní hry

Běhání, skákání, lezení, plazení a spousta dalšího vyžití a řádění. Také si rozumíme s míčem, švihadly, lanem a dalším sportovním náčiním. To je kroužek Sportovních her. S panem trenérem je zábava a každý čtvrtek se nemůžeme dočkat, kdy už konečně přijde. A protože není špatného počasí, téměř vždy jsme venku a poznáváme, že i v dešti se dají dělat zábavné věci.